Siyah Noktalar Nasıl Geçer ? Uzman Tavsiyeleri

Güzellik her insan için çok önemlidir diyebiliriz. Her insan güzelliği ve ya yakışıklılığı ile diğer ilgi çekmek ister. Fakat siyah noktalar bu güzelliklere engel olabiliyor. Fakat siyah noktalar için canınızı sıkmanıza hiç gerek yok siyah noktaların tedavisi aslında çok kolay. Peki bu tedavi yöntemleri neler ? Siyah Noktalar Nasıl Geçer ? Uzman tavsiyeleri ;

Cildinizde özellikle yüzünüzde gördüğünüz siyah noktaların psikolojik olarak çok büyük etkileri olduğu uzmanlar tarafından söylenmektedir. Siyah nokta olan kişiler sıkma işlemi ile temizleme yapmaya çalışırlar fakat bu işlem cildinize zarar verir. Hatta bazı kişile kimyasal ilaçlara da başvuruyor ama yine de çözüm bulamayanlar çoğunlukta. Peki siyah noktalar nasıl geçer ? İşte uzmanlar tarafından önerilen bir kaç doğal yöntem. Üstelik bu yöntemler hem kolay hem de ekonomik.

Siyah Noktalar İçin Doğal Yöntemler ;

Tarif 1:

Türk kahvesini biraz sıcak su ile ıslatıp soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra peeling uygulaması gibi yüzünüze uygulayın.

Kuruduğunda ılık su ile yıkayın. Bir havlu ile cildinizi kurulayın. Bir makyaj pamuğuna gül suyu dökün ve cildinizi çok baskı uygulamadan silin. Hem temiz hem de yumuşacık cildinizin tadını çıkarın. İki günde bir bu uygulamayı yapabilirsiniz. Cildinizin yağ ve nem oranını dengeleyen bu uygulama siyah noktalardan ve aknelerden kurtulmanızı sağlamaya yardımcı olacaktır.

Tarif 2:

Küçük bir kaseye bir tatlı kaşığı doğal çiçek balı koyun. Üzerine yarım limon sıkın. Bal ve limonun iyice karışmasını sağlayın. Yapış yapış, macundan biraz daha sıvı bir hal alacak.

Maske gibi tüm cildinize uygulayın. İnce bir tabaka halinde cildinizde kuruması için on dakika bekleyin. Kuruduktan sonra ılık su ile güzelce yıkayın. Haftada 3 kez bu uygulamayı yapabilirsiniz. Hem siyah noktalarınıza veda edecek hem de yumuşacık bebek teni gibi bir tene sahip olacaksınız. Limondan dolayı biraz kaşıntı olabilir bu sizi korkutmasın.

Bütün bu yöntemler uzmanlar tarafından önerilen yöntemlerdir. Fakat denenmişliği konusunda bir bilgimiz yoktur. Bu yüzden kesin, garanti özüm demek yanlış olabilir. Bu yüzden yöntemleri uyguladıktan sonra çözüm alamazsanız kendinize küsmeyin bir doktora başvurun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir