Mobilya Seçimi Nasıl Yapılır ?

Mobilya seçimi dediğimiz zaman aklımıza direk mağaza mağaza gezmek geliyor. Bu tabi ki erkeklerin korkulu rüyası. Bayanların mobilya seçimleri ne kadar zorsa erkeklerin mağaza mağaza gezmesi de o kadar zor. Bu zorluklar her mobilya seçiminde yaşanıyor ama yeni evlenecek çiftler bu zorlukları diğerlerine göre kat kat daha fazla yaşıyor. Peki bu zorlukları yaşamamak için ne yapmak lazım ? Kısacası mobilya seçimi nasıl yapılır ? Uzman arkadaşlar tarafından verilen tavsiyeleri sizlerle paylaşıyoruz. Sizde bu zorlukları verilen tavsiyelere uyarak aşabilirsiniz.

Mobilya seçimi için mağaza mağaza dolanmak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle yeni evlenecek olan genç arkadaşlar mağaza mağaza gezme işini biraz abartabilirler. Doğal olarak bu durum çok yorucu bir hal alır. Özellikle damat adayları bu durumdan sürekli şikayetçi olurlar. Çünkü açıkça söylemek gerekirse gelin adayları ve bayanların bu tür alışverişler de seçme beğenme özellikleri kapanıyor diyebiliriz. Damat adayları ve evli erkekler ise böyle alışverişlerde sinir ve stres sahibi olabiliyor. Bu durumu en aza indirmek için sizlere bir kaç tavsiyem olacak. Eğer bu tavsiyelere uyarsanız iki tarafta sıkıntısız ve sorunsuz şekilde mobilya alışverişini tamamlayabilirsiniz.

Mobilya Seçimi Nasıl Yapılır ?

İlk tavsiyeme yeni evlenecek çiftler için vermek istiyorum. Evinizi ayarlamadan mobilya alışverişine çıkmanızı kesinlikle önermem. Oturacağınız ev kesin belli olduktan sonra mobilya alışverişine çıkmanızı öneririm.

Buradan sonra hem yeni evlenecek çiftler hemde evli çiftler için geçerlidir.

Evini görüp planınızı yapmadan mobilyalarınızı alırsanız dışarıda ki hesap evinize uymayabilir ve mobilyalarınız boşa bile gidebilir. O yüzden önce evinizi görün ölçülerinizi alın ve mobilya seçimini ona göre yapın. Bir önerim daha var genelde oturulacak evler çok çok önceden belli oluyor zaten bu yüzden mobilya seçimlerini kesinlikle son zamanlara bırakmayın. İlk başlarda mobilya seçimlerini yapın ki hem erkenden evinize kurulsun hem de bu stresi son zamanlara bırakmayın.

Mobilya alırken cebinizi mutlaka düşünün eğer çok zenin değilseniz ve borç ile mobilya alacaksanız unutmayın bu borcu siz ve ya aileniz ödeyecek bu yüzden bunu düşünerek bütçenize göre mobilyalar seçin.

Eğer mağaza mağaza gezmek istemiyorsanız şimdi hemen hemen herkesin evinde cebinde internet mevcut. İnternetten mobilya firmalarının sitelerini gezin dolanın. Kafanızda seçenekler oluşturun, o seçenekler arasında en beğendiğinizi gidin mağazada görün ve alın. Görmeden almanızı da tavsiye etmem görün içinize sinsin ve alın. Teknoloji bu alanda çok işe yarıyor diyebilirim. Bu sayede hiç zahmetsiz mobilyanızı seçtiniz ve mağaza mağaza gezmeden gidip aldınız işiniz çok kolaylaştı.

Kısaca mobilya nasıl seçilir ? sorumuzun cevabını şu şekilde verebiliriz ;

  • Önce evinizi görün ve ölçülerini alın mobilyanızı ona göre seçin
  • Cebinizi bütçenizi düşünerek mobilya seçimi yapın
  • Mobilya alışverişinde mağaza mağaza dolanmak istemiyorsanız teknolojiyi mutlaka kullanın

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir