Diyet Nasıl Yapılır ? Diyet Tavsiyeleri

Merhaba değerli okurlar. Yaz kapıya dayandı. Tatilciler genelde bayanlar kışın aldıkları kiloları vermek için artık diyete başladılar. Yani sıkıntılı süreçler başladı diyebiliriz. Bu süreçlerin sıkıntılı olmasının sebebi tabi ki bilinçsiz yapılan diyetler. Eğer bilinçsiz bir şekilde yaptığınız diyet sağlık durumunuzu olumsuz şekilde etkileyebilir. İleride çok pişman olabilirsiniz. Peki diyet nasıl yapılır ? Sizlere uzman diyetisyenler tarafından verilen diyet tavsiyelerini derledim. Buyurun nasıl diyet yapılır sorusunun cevabı ;

Öncelikle çok büyük kilo problemi olanlar kesinlikle bir diyetisyen gözetiminde daha doğrusu doktor gözetiminde zayıflamanız gerekmektedir. Sadece yaz için zayıflamam lazım diyenler içinde aslında en sağlıklı diyet bir diyetisyen eşliğinde uygulanan diyet programları. Ama tabi ki ben o kadar parayı nereden bulacağım diyenlerde olacaktır. Onlar içinde internette bir sürü diyet programları var tavsiyesinde bulunmayacağım tabi ki. Öyle 1 haftada 5 kilo verdiren diyet, yaza kadar bütün göbeğinizi eriten diyet bunlara inanmamanızı tavsiye ederim. B diyetlerin çoğu bilinçsiz diyet kategorisine giriyor ve sizi sağlık yönünden ciddi anlamda etkileyebilir.

Diyet yapmaya karar vermeden önce eğer kendi başınıza yapacaksanız önce bir analiz yapın kilonuz normal mi ve ya ne kadar fazlanız var ? Hemen hemen hepimiz akıllı telefon kullanıyoruz. Bu analizi yapabilecek bir çok program var zaten. Bu programlar aracılığı ile sizde kilo durumunuzu öğrenebilirsiniz. Kilonuz fazla çıktı peki şimdi ne yapacaksınız ? Bu sorunun cevabı belli diyet 🙂 İşte buradan sonra aşağıda yer alan uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun derim.

Diyet Nasıl Yapılır ? Diyet Tavsiyeleri

Öncelikle eğer ekonomik yönden durumunuz müsaitse mutlaka diyetisyen eşliğinde zayıflama yöntemlerine başvurun. Ekonomik durumunuz el vermiyorsa işte size bir kaç tavsiye ;

  • Bol bol su için. Zaten diyetisyenlerde size bu tavsiyeyi verecektir.
  • Çok yağlı yemeklerden mutlaka kaçının.
  • En önemlisi tuz,şekeri ve unu kesinlikle kısmanız gerekecektir. Bu öneri sadece diyet için değil sağlınız içinde iyi olacaktır.
  • Düzenli spor yapın. Ben çalışıyorum nasıl düzenli spor yaparım diyorsanız akşamlar çuvala girmedi ya 🙂 Zaten doktorlarda sporu güneş altında değil serinlikte yapmanızı tavsiye ediyor.
  • Meyve sebze tüketin ve ekmeği azaltın.
  • Gece yatmadan ve ya gece kalkıp gıda tüketmeyin.
  • Sağlı açısından önemli olduğu gibi düzenli uyku kilo vermek içinde önemli bir detay.

Bu yukarıda yazanlara dikkat ettiğiniz zaman kilo vermek çok kolay hale gelecektir. Yani aslında bakarsanız ne kadar doktora ve diyetisyene giderseniz gidin kilo vermek insanın kendi elinde.

Kısaca ;

Ette yemeyeceksiniz, buğdayda tüketmeyeceksiniz, pirinçte yemeyeceksiniz, ekmekte yemeyeceksiniz şaka bir tarafa yaşam tarzınız ve gıda tüketimine dikkat ettiğiniz sürece kilo vermek ve ya almamak sizlerin elinde.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir