Ankara’da Nasıl Vakit Geçirilir ?

Ankara’da nasıl vakit geçirilir konusu ile Başkent Ankara’ya iş gezisi için gelenler ve ya Ankara’da yaşayanlar için Başkent Ankara’da eğlenceli vakit geçirmek için nereler var bir bakalım. Ankara’da deniz olmasa da gezecek tarihi yerleri ile hafta sonlarını iyi geçirebilirsiniz. Ankara’da ne yapılır diyenler için şöyle bir araştırma yaptık yorumları okuduk ve en beğenilen yerleri listeledik. İşte Ankara’da nasıl vakit geçirilir sorusunun cevabı ;

Biliyorsunuz ki Başkent Ankara tarihi bir şehir ve gezilecek çok tarihi yerleri var. Son zamanlarda da çoğalan alış veriş merkezleri de Ankara’da iyi bir hafta sonu geçirmek için iyi bir alternatif olabilir. Ama kısa bir süre için Ankara’ya geldiyseniz tarihi bir kaç yeri mutlaka gezmelisiniz.

Ankara’da Vakit Geçirilecek Yerler ;

-Ankara’da Vakit Geçirilecek Tarihi Yerler ;

 • İlk olarak gitmeniz gereken yer tabi ki Anıtkabir diyebilirim. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün naaşının bulunduğu kabristan ve Kurtuluş Savaşı tarihinin en önemli müzesi olan Anıtkabir size büyük bir tarih dersi verebilir. Bu yüzden ilk gitmeniz gereken yerin Anıtkabir olması gerektiğini düşünüyorum.
 • Ankara’nın ülkemizin başkenti olmasından dolayı ülkemizin tarihini anlatan belli başlı müzeleri burada yer alıyor. Bu müzelerde Ankara’da vakit geçirmek için iyi tercihler arasında. Bu müzelere Etnografya Müzesi, Devlet Resim ve Heykel Müzesi ve Anadolu Medeniyetleri Müzesini örnek gösterebiliriz.
 • Tarihi yerlerden ziyade Ankara’da dini açıdan da iyi vakit geçirebilirsiniz. Kocatepe Cami, Hacı Bayram Veli Cami ve henüz daha yeni yapılan Ahmet Akseki Cami sizin için gidebileceğiniz yerler olabilir.
 • Edit : Ankara Kalesi ve Atakule’de gezilebilecek yerler arasında.

-Ankara’da Eğlenerek İyi Vakit Geçirmek İstiyorsanız ;

 • Ankara’da tarihi yerlerde değilde gezerek vakit geçirmek istiyorsanız meydanlar vakit geçirmeniz için iyi bir seçenek. Bu meydanlara örnek olarak Hamam Önü, Kızılay Meydanı ve Ulus meydanlarını gösterebiliriz. Bu üç yer zaten Ankara’da gezerek vakit geçirmeniz için en iyi tercihler olacaktır.
 • Ankara’da bunların yanı sıra ailenizle piknik yapıp iyi vakit geçirebileceğiniz bir çok piknik alanları da bulunuyor. Bu alanlar içerisinde park olarak işletilenler Mogan Gölü, Eymir Gölü, Mavi Göl, Harikalar Diyarı ve Göksu Park. Eğer yeşillik alanda ailenizle rahat bir piknik keyfi sürmek istiyorsanız Ayaş, Kızılcıhamam, Beypazarı tam size göre yerler diyebilirim. (Fakat bu alanlar merkeze biraz uzak kalıyor)
 • Ayaş Termal otelleri ve Kızılcıhamam’ın meşhur suyunda da çok iyi vakit geçirebilirsiniz.
 • Ankara alış veriş merkezi yönünden de çok zengin bir il. Optimum, Kentpark, Cepa, Nato Vega, Mahall Ankara, Acity, Armada bunlar en büyükleri diyebilirim. Bunlara benzer bir çok alış veriş merkezi bulunan Ankara’da bu tarz yerlerde de iyi vakit geçirebilirsiniz. Ama kalabalık ortamları sevmiyorsanız kesinlikle tercih etmeyin.
 • Eğer sıcak zamanda Ankara’ya geldiyseniz gidebileceğiniz en güzel yerlerden biri de tabi ki Gençlik Parkı.
 • Eğer geldiğinizde lig devam ediyorsa Ankaragücü maçı izlemeden gitmeyin derim.

-Ankara’da Gece Hayatı ;

Ankara bildiğiniz üzere gece hayatı ile meşhur bir ildir. Eğer gece hayatını seviyorsanız Ankara’da gece her tarzda iyi vakit geçirebilirsiniz. Kızılay’da Bestekar, Konur Sokak, Karanfil gibi cafe tarzı mekanlarda gece yarısından sonra da yine merkezde gece kulüplerine gidebilirsiniz. Ümitköy tarafında Park Caddesi de gece hayatı için ideal yerlerden biri. Ama Ankara’nın meşhur oyun havalarını ve pavyon kültürünü yaşamak istiyorsanız tabi ki Ulus Çankırı Caddesi ve adını herkesin bildiği Cebeci sizin için en iyi tercih olacaktır. (Not bu tarz pavyon kültürünün olduğu yerlere erkek erkeğe gitmeniz kesinlikle önerilir)

“Ankara’da Nasıl Vakit Geçirilir ?” için bir cevap

 1. Ayaş kaplıcaları gerçekten çok güzel ben çok sevdim herkese tavsiye ederim. Daha sonra eymir gölü de çok güzel aslında gezilecek çok yer var ama yeterli vakit olmadığı için fazla gezemedim ama yazılan yerler gerçekten çok güzel.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir